Türkiye´den Suriyeli sağlıkçılara iftar


Türkiye´deki hayırsever vatandaşlar tarafından Suriye´nin İdlib kenti kırsalında bulunan hastanelerde görev yapan sağlık görevlilerine iftar yemeği verildi.
İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, ramazan çalışmalarının giderek yoğunlaştığını belirterek, "Ramazan ayının gelmesiyle Suriye´deki ihtiyaç sahibi ve savaş mağduru ailelere yardımlarımızı artırdık. Savaş şartlarında insanlara sağlık hizmeti veren doktor, hemşire ve hastane görevlilerine de ikramda bulunmak amacıyla farklı bölgelerde iftar organizasyonları yaptık. Yaptığımız organizasyonlarda çeşitli hastanelerde görev yapan 500 sağlık görevlisine iftar yemeği ikram ettik" dedi.
Suriye´de sağlık alanında İHH İnsani Yardım Vakfı´nın çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Tosun, "Suriye, bir savaş bölgesi olduğu için sağlık alanında yapılan çalışmalar büyük önem taşıyor. Bu nedenle bu alana yönelik çeşitli kalıcı ve dönemsel projelerimiz bulunuyor. Mesela Atme´de kurduğumuz sargı bezi fabrikamızla İdlib kırsalındaki hastanelerin ihtiyacını karşılıyoruz. İlaç desteğimizde bu hastanelere düzenli olarak devam ediyor. Geleceğe dönük projelerimizde var. Çeşitli bölgelerde düzenlediğimiz iftar organizasyonlarında sağlık birimimizin de Suriyeli doktorlarla istişarede bulunma imkanı oldu diye konuştu.