Rusya ve Ermenistan´dan ilişkileri geliştirme kararı


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan´ın çiçeği burnunda Başbakanı Nikol Paşinyan gerçekleştirdiği görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi kararı alındı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan´ın yeni Başbakanı Nikol Paşinyan Rusya´nın Soçi kentinde bir araya geldi. Rusya Devlet başkanı Putin, görüşmede yeni Ermenistan hükümeti ile ilişkilerinin daha da geliştirileceği yönündeki beklentisini dile getirdi. Paşinyan´a yeni görevinde başarılar dileyen Putin, ekonomik işbirliği ve güvenlik konuları açısından Moskova´nın Ermenistan´ı bölgedeki en yakın partneri ve müttefiki olarak gördüğünü ifade etti. İki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin doğurduğu sonuçların daha artmasını beklediğini dile getiren Putin, Rusya ile Ermenistan´ın uluslararası alandaki işbirliğini sürdüreceğini belirtti.
Ermenistan ve Rusya´nın ekonomik partner olduğunun altını çizen Paşinyan da Ermenistan´ın iki ülke arasındaki ekonomik ve politik ilişkilere yeni bir ivme kazandırmaya kararlı olduğunu söyledi.