Pütürge Belediyespor Evkur Yeni Malatyaspor´a pilot takım olacak


Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi´nde sergilediği başarılı performansla adını Bölgesel Amatör Lig´e yazdıran Pütürge Belediyespor´da yeni sezon hazırlıkları sürüyor.
Geçtiğimiz günlerde teknik adamlık için Nihat Bayındır ile anlaşan Malatya ekibi, Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor´a pilot takım olmak için sarı-kırmızılı kulübün kapısını çaldı. Bu doğrultuda İstanbul´da Adil Gevrek ile bir görüşme yapan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat´ın bu yönde sunduğu teklife olumlu yanıt aldığı bildirildi. Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Gevrek ile gelecek sezonla ilgili kapsamlı bir görüşme yaptığı belirtilen Belediye Başkanı Mehmet Polat´ın yeşil-beyazlı takımın, Süper Lig ekibine pilot takım olma konusunda teklif ilettiği ifade edildi.
Yaklaşık 1 saat süren görüşmede tarafların anlaşarak ayrıldığı belirtilirken, Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek´in özellikle alt yapıdaki oyuncuların deneyim kazanmaları açısında Pütürge Belediyespor ile iş birliğine hazır olduklarını ilettiği öğrenildi.
Evkur Yeni Malatyaspor´un yeni sezon için özellikle yaşı ilerlemiş başta Burak Kavlak ve Furkan Pekşen gibi futbolcular olmak üzere birkaç ismi daha BAL takımına bedelsiz verebileceği ifade ediliyor.