Özel Eğitim ve Rehberlik Müdürü Güngör, Yüksekova´ya geldi


Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Yüksekova´ya gelerek ilçedeki bazı okulları gezdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Yüksekova´ya geldi. Güngör´ü Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Şube Müdürleri ve öğretmenler karşıladı. İlk olarak Yüksekova İMKB İlk ve Orta Okulu´na giden Güngör, okulda incelemelerde bulunarak, öğretmenlerle toplantı gerçekleştirdi.
Ardından okuldaki Özel Eğitim öğrencilerini ziyaret eden Güngör, öğrencilerle samimi diyaloglar kurdu. Buradan Şemsettin Onay Anadolu Lisesi´ne giderek öğretmenler ile toplantı gerçekleştiren Güngör, okuldan ayrılırken öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Güngör, Yüksekova´daki temaslarının son adresi olarak Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mahmut Kaşıkçı´yı Kaymakamlık makamında ziyaret etti.
Güngör´ün ziyaretlerine İl Milli Eğitim Müdürü Durgun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Canlı da eşlik etti. Güngör´ün, Kaymakam Kaşıkçı ile görüşmesinin ardından Hakkari´ye geçeceği öğrenildi.
Öte yandan Türkiye´de yaklaşık 360 bin Özel Eğitim öğrencisinin bulunduğu belirtildi.