Öğrencilere Kudüs anlatılıyor


Isparta´daki ortaokul ve liselerde Kudüs anlatılıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın (GSB) ´Medeniyetimizin Keşfi Kudüs´ projesi kapsamında gençlerde Kudüs bilinci oluşturma farkındalık çalışmaları Isparta´da devam ediyor. Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çatısı altında faaliyet gösteren Gençlik Merkezi´nde Ramazan ayında devam eden ´Medeniyetimizin Keşfi Kudüs´ programı g Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi´nde gerçekleştirildi.
Okulda öğrenim gören gençlere düzenlenen programda tüm detaylarıyla Kudüs anlatılırken, aynı faaliyetin il merkezindeki diğer ortaokul ve liseler ile Gençlik Merkezi´nde de devam ettiği belirtildi.
Isparta GHS İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi´nce yapılan açıklamada, "Isparta genelinde gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışmalarımızı okullarda sürdürdüğümüz gibi Isparta Gençlik Merkezi´nde de gerçekleştiriyoruz. Medeniyetin başladığı yer, gökyüzünde yapılıp yeryüzüne indirilen yer, 124 bin peygamberin birçoğunun yaşadığı, hatta Peygamber Efendimizin hepsine namaz kıldırdığı yer olarak birçok yaşanmış olay ile ifade ettiğimiz `Medeniyetimizin Keşfi Kudüs´ programını haftanın belirli günlerinde gönüllü gençlerimizle birlikte ifa ediyoruz" denildi.