4 yıldır DEAŞ´ın elindeki araçlarını arıyor


Kahramanmaraş´ta, terör örgütü DEAŞ´ın eline geçen araçlarını arayan oto kiralamacı Faruk Salman 3 milyon lira zararının olduğunu söyledi.
Kahramanmaraş´ta 10 yıldır oto kiralama işi yapan Faruk Salman, iddiaya göre 4 yıl önce Mersin ve İskenderun´da çalıştığını iddia eden Hasan Sait Yüksekbaş´a 16 adet araç kiraladı. Araçlarının kirasını 3 ay kesintisiz alan Salman, daha sonra ne araçlarının parasını ne de araçlarından bir haber alabildi.
Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklama yapan Faruk Salman, Adana´da bir kiralama şirketinde çalıştığını öğrendikleri Hasan Sait Yüksekbaş´ı diğer mağdurlarla birlikte polise yakalattıklarını ancak Yüksekbaş´ın götürüldüğü polis merkezinde parmak izi alınırken kaçtığını iddia etti.
4 yılda yaklaşık 3 milyon lira zararının olduğunu dile getiren Selman, şunları kaydetti:
"2014 yılında Mersin ve İskenderun limanı taşeronu olarak kendisini tanıtan Hasan Sait Yüksekbaş´a 16 tane araç verdim. 3 ay düzenli ödeme yaptı ancak hak edişi alamadığını söyleyerek ödemede problem çıkarmaya başladı. Daha sonra araçların bir kısmının Suriye´ye gittiğini kendisi söyledi. Araçlarını bulacağını ve aradığını bize bildirdi. Daha sonra biz kendisine ulaşamadık ve ofisine diğer mağdur insanlarla birlikte gittik. Toplamda 30 mağdura ait 473 tane aracın DEAŞ´a verildiğini öğrendik. Daha sonra Adana´da bir kiralama şirketinden, sahte kimlikle araç kiralama işini yaparken yakalattık bu kişiyi. Kendi ismini inkar etti, emniyette parmak izi işlemleri esnasında kaçtı. Daha sonra İskenderun´da yakalandı ve savcı tarafından serbest bırakıldı. Adana´ya gelindi ve orada da serbest bırakıldı. Mahkememiz sonuçlanmıyor. 4 yıl oldu, 4 yılda yaklaşık 3 milyon lira zararım var. Bana çok zor zamanlar yaşattı; evim gitti, diğer araçlarım gitti ve en önemlisi ticari hayatım bitti."