"Türkiye'de büyük bir yatırım hamlesi var"


AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, "Türkiye, AK Parti'yle birlikte bir kalkınma ve özgürlükler dönemini yaşadı. Ülkenin yeniden güçlenme sürecini yaşadı. Türkiye, savunma sanayisiyle, büyük projelerle ekonomik olarak güçlendi" dedi.

 

Çakır, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Darende İlçesi'nde ziyaretlerde bulundu. Darende Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret eden Çakır, Aşudu, Ayvalı, İlisuluk mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Daha sonra Kuluncak İlçesi'nde ziyaretlerde bulunan Çakır'a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çakır, gittiği her mahallede davul zurnayla karşılandı.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, daha sonra seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ile birlikte Karakavak Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, seçim çalışmaları kapsamında Darende ve Kuluncak İlçeleri'nde ziyaretlerde bulundu.

Vatandaşlarla bir araya gelen Çakır, konuşmasında, "Türkiye, AK Parti'yle birlikte bir kalkınma ve özgürlükler dönemini yaşadı. Ülkenin yeniden güçlenme sürecini yaşadı. Türkiye, savunma sanayisiyle, büyük projelerle ekonomik olarak güçlendi. Sosyal devlet anlayışıyla önemli destekler verdik. Devletimiz güçlendikçe yardımlarda kademe kademe artarak devam ediyor" ifadelerine yer verdi.

 

Çakır, AK Parti'nin göreve geldiği günden itibaren gelirleri yatırıma dönüştürdüğünü belirterek, "Vergilerinin yüzde 85'i faize giden bir dönemi yaşadık. Devletin geliri vardı, vergilerin yüzde 85'i faize gidiyordu. Türkiye'de gelirler hor kullanılmış birde içeriden hortumlar vardı. Bütün bunların kesilmesiyle birlikte ciddi yatırımlar yapıldı. Türkiye'de büyük bir yatırım hamlesi var" diye konuştu.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, daha sonra seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ile birlikte Karakavak Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

 

Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Bazı siyaseti bilmez partiler var. Onlar Malatya'ya gelip ahkam kesiyorlar. Malatya'ya gelip, Malatya'ya yapılan yatırımlardan haberi olmayanlar, yalancılar diyorlar ki 'Malatya'ya hastane kazandıracağız.' Malatya'da beş yıldızlı hastane var, yanına da Avrupa'nın en iyi Onkoloji Hastanesi'ni yapan bir hükümet var. Senin haberin yok. Sizler Pazar günü bunlara ne yapacağınızı iyi biliyorsunuz. Bunları Pazar günü sandığa gömeceğiz" dedi.

 

Palandöken, AK Parti'nin bir hizmet hareketi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: "AK Parti bir söz verdiyse yapar. Şimdiye kadar yaptı. Bayramdan iki gün evvel emekli ağabeylerim biner lira ikramiye aldı mı? Kim yaptı, AK Parti yaptı. Yaparsa AK Parti yapar."

 

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır ise "3.Havalimanı'na ilk inişi yaptık. Dünyanın gıptayla, kıskançlıkla izlediği devasa bir proje. Nükleer enerji konusunda Türkiye'nin şuanda üçüncü santralinin yerini belirlemesi, ülkemizi enerji bağımsızlığı noktasında da çok farklı bir noktaya getirdi. Ekonomik saldırılara rağmen ekonominin ve yatırımın büyümesini herkes gıptayla izliyor. Bizler bu süreci hep birlikte değerlendireceğiz. Sandığa gideceğiz ve geleceğimizi sandıkta belirleyeceğiz. Bizi kim, hangi lider yönetecek buna karar vereceğiz. Bu kadar terörün, saldırının, ekonomik ve siyasi saldırılar ile uluslararası güçlerin tuzaklarından hangi lider, cumhurbaşkanı bu ülkeyi ayağa kaldırıp, geleceğe taşır buna milletimiz karar verecek" dedi.